Inesa Fauša (Inesa Fausch) ir advokāte no Lietuvas, kura absolvējusi Vilņas Universitātes Juridisko fakultāti. Apguvusi arī vairākus MBA kursus Džordžtaunas Universitātē ASV un ieguvusi doktora grādu Bāzeles Universitātē Šveicē, aizstāvot disertāciju par intelektuālā īpašuma tiesībām personalizētajā medicīnā.

Eksperte savu karjeru sāka Lietuvas lielākajā advokātu birojā, specializējoties medicīnas un dzīvības zinātņu tiesībās. Pēc tam viņa strādājusi gan privātajā, gan publiskajā sektorā veselības tiesību jomā, iesaistoties “AO Foundation” Davosā, EUCOPE Briselē, Bāzeles Universitātē un “Novartis AG” Bāzelē. Šobrīd viņa ir juridiskā konsultante Šveices salīdzinošās tiesību institūtā Lozannā un atbild par Centrāleiropas un Austrumeiropas jurisdikciju. I.Fauša ir lektore Bernes Universitātē, kur pasniedz kursus par Eiropas Savienības veselības aprūpes sistēmu. Viņa ir aktīva biedre Eiropas Veselības tiesību asociācijā un tās biozinātņu tiesību interešu grupā.

I.Fauša ir vairāku publikāciju autore, tostarp pirmā izdevuma "Medicīnas tiesības Lietuvā" (Medical Law in Lithuania, Wolters Kluwers, 2015) līdzautore, "Personalizētā medicīna kā izaicinājums patentu tiesībām" (Personalised Medicine as a challenge for patent law, Wolters Kluwer, 2020), un līdzautore kopā ar Aurēliju Mahalečumiju (Aurèlie Mahalatchimy) publikācijai par terapijas līdzekļu ieviešanu (Oksfordas Eiropas Savienības tiesību enciklopēdija, izstrādes procesā).